Akcja Katolicka Szczawnica

Szczęść Boże

Szanowni Parafianie, Kuracjusze,

 

Jednym z instrumentów dotarcia Akcji Katolickiej do szerszego kręgu odbiorców(w drugą stronę też) jest w zamiarze naszego oddziału wydawanie biuletynu, periodyku, który informowałby o zrealizowanych projektach, aktualnych działaniach, zamierzeniach na przyszłość oraz przybliżałby aktualne wydarzenia z perspektywy katolika, których to wykładni w najbardziej dostępnych mediach trudno znaleźć a wręcz odwrotnie są komentowane z pozycji liberalnej lub lewicowej zarówno gospodarczej jak i obyczajowej.

Świat ślepca jest inny jak świat człowieka widomego, ślepiec jest pozbawiony wrażeń jednego ze zmysłów. Świat każdego z nas, jednego człowieka, jest światem rzeczywistym, lecz też nie pełnym. Aby ułomność naszą uzdrowić i pustkę wypełnić zapraszamy do współpracy. Tematy od najbliższych, własne podwórko, parafia, Polska i dalej. Zależności i ich skutki we współczesnym świecie szczególnie gospodarcze jak i ideologiczne (kolejność chyba powinna być odwrotna) są większe od tych, które słynny kanarek z Amazonii swoją nieobyczajnością spowodował, uruchamiając tornado na Florydzie.

Umysłowe tornado zaczyna się w najlepszych zachodnich uniwersytetach. Słowo powiedziane n p. na Sorbonie miało i ma rzeczywisty wpływ na to, co się dzieje m. inn. w Kambodży – Kampuczy, Wietnamie, Korei, Afryce. U nas też!. Tak się jakoś składa, że wybitni teoretycy nowej ery ludzkości nie chcą konsumować materialnych wcieleń swoich nauk. Wolą mieszkać i żyć w cywilizacji, z którą walczą. Przed wrogą każdemu człowiekowi z osobna i całemu społeczeństwu indoktrynacją musimy się bronić. Wszędzie gdzie ginęły setki tysięcy i miliony ludzi wykluczano Boga z realnego świata człowieka, burzono świątynie, zabijano kapłanów. Bóg, wiara, religia przeszkadzają. Boskie Słowo ma zastąpić słowo człowieka ze skrótem prof. Megalomania? Tak, lecz jakże kosztowna. Nie pomagają ludobójcze doświadczenia bliźniaczych totalitaryzmów ubiegłego wieku i skutki eksportu komunizmu na cały świat. Dzisiejsi „uczeni” twierdzą że niemowlaka można zabić lecz nie będzie to zabójstwo bo maluch nie może stanowić o sobie więc jest pozbawiony osobowości, ot taka sobie aborcja zewnętrzna. W ramach rekompensaty inni proponują uznać walenie i delfiny za osoby niebędące ludźmi, w Hiszpanii były premier Zaparto, ultrasocjalista, właściwie lewak chciał objąć prawami człowieka człekokształtne, a zostawił 22% bezrobocia Puknąć się w głowę?, śmieszne?. Nie tak dawno śmieszyły rzeczy które dzisiaj są prawem,. Przychodzą nowi, którzy ulepszają to co bez ulepszania jest już dostatecznie do niczego i dawno powinno być wyrzucone i porzucone a oni jak poprzednicy zaczynają od wolności, równości i braterstwa a kończy się to niestety też jak zawsze na szafocie.

 

Zapraszamy

Prezes

Aleksander Majerczak

Designed byNet48.pl