Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Sprawiedliwość to oddanie każdemu człowiekowi tego, co mu się należy, ponieważ wszyscy ludzie są równi, a nikt nie ma prawa krzywdzić drugiego człowieka. Równocześnie jak mówi łacińska sentencja - ''nic nie ma łatwiejszego do uczynienia niż krzywda". Tę "łatwą krzywdę"odczuli na sobie boleśnie polscy patrioci po 1945 roku, gdy instalował sie w naszym kraju zbrodniczy system komunistyczny.

Tadeusz Płużański o Żołnierzach Wyklętych

POAK wraz z IPN organizuje wystawę "Żołnierze Wyklęci - Kamienie Pamięci".  Celem wystawy jest upamiętnienie Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej.

Pragnąc upamiętnić zwyczajnych ludzi, których poświęceniu zawdzięczamy niezawisłość naszego kraju zwracamy się z prośbą o podawanie danych osób z naszej małej ojczyzny w celu ich upamiętnienia.

Zachęcamy młodzież do podejmowania samodzielnej pracy dokumentacyjnej, do znajdowania bohaterów we własnym środowisku i zebraniu informacji o konkretnej osobie związanej z tematem projektu oraz zgromadzenia wszelkich :śladów pamięci" po niej pozostałych.   Prezentacja postaci oraz upowszechnienie o niej wiedzy zostanie przedstawiona na wystawie zorganizowanej przez AK i IPN.

Nazwiska osób oraz materiały należy przesyłać na adres mailowy prezesa AK: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

lub adres mailowy skarbnika AK: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

w imieniu Zarządu AK: Elżbieta Ząbkiewicz


Designed byNet48.pl