Nowy Gospodarz Parafii

Ksiądz doktor Tomasz Kudroń nowym proboszczem

31 sierpnia bż.r. podczas Mszy św. o godz. 12:00 ks.dr Tomasz Kudroń oficjalnie przejął klucze parafii św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Szczawnicy. Nowy gospodarz zastąpił ks. Franciszka Bondka,(który po dwudziestoletniej posłudze kapłańskiej w naszej parafii) przeszedł na emeryturę.

Liturgiczne uroczystości objęcia parafii przez nowego proboszcza miały bardzo uroczystą oprawę. Ksiądz dr Tomasz Kudroń - dotychczasowy dyrektor biblioteki seminaryjnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie został mianowany proboszczem na mocy nominacji biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża 26 czerwca bż.r.

Podczas Mszy św.wierni podziękowali dotychczasowemu proboszczowi parafii za ofiarną posługę kapłańską gorącymi brawami, a przedstawiciele grup, ruchów parafialnych, władze miasta i duszpasterze z innych parafii składali podziękowania proboszczowi odchodzącemu i witali nowego proboszcza w imieniu parafian.

Czcigodny Księże Proboszczu Franciszku!

20 lat temu odpowiedziałeś Bogu „tak”na Jego słowa:

„Pójdź za mną”w naszej parafii.

Razem z Tobą dziękujemy Panu za te lata pełne
radości, trudu, doświadczeń i zmagań.

Życzymy, aby dobry Pan Bóg z nieba,
z Panną Świętą, Matką Bożą,
dał Ci wszystko, co potrzeba,
nade wszystko zdrowie.

Niechaj wszelkie dary Ducha
dziś na Tobie spoczywają,
byś posługą swą na ziemi
sięgnął szczęścia w blaskach nieba.

I żyj sto lat, albo dłużej
swoim słowem serca zmieniaj.
Niech Ci będzie Bóg miłością,
a Maryja Wspomożeniem.

Szczęść Boże!

 

Czcigodny Księże Proboszczu Tomaszu!

U progu Twej kapłańskiej drogi w naszej parafii życzymy Ci życia,

które będzie cudownym darem Bożym dla całej parafialnej wspólnoty

Niech wspiera Cię Maryja - Matka wszystkich kapłanów,

św Wojciech i Twój patron – św. Tomasz.

Niech Twoja praca przynosi obfite owoce

i jednoczy ludzi w jedną Chrystusową owczarnię.

Życzymy również pogody ducha i wiele radości każdego dnia,

oby uśmiech często gościł na Twej twarzy.

Do życzeń dołączamy naszą modlitwę

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Designed byNet48.pl