Króle i królowe zdrojowe

6 stycznia 2019 roku w uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami miasta po raz kolejny przeszedł Orszak Trzech Króli. Hasło tegorocznego orszaku „Odnowi oblicze ziemi” nawiązywało do 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz do Jego 1. pielgrzymki do Polski.

Elżbieta Ząbkiewicz

W Szczawnicy już po raz siódmy Trzej Królowie wraz z orszakiem przemaszerowali spod altany w Parku Dolnym do kościoła p.w. św.Wojciecha, by oddać pokłon Nowonarodzonemu... Za Królami z Teatru Amatorskiego, śpiewając kolędy szły dzieci ze scholi parafialnej, wraz z ks. Grzegorzem, dalej członkowie Akcji Katolickiej, parafianie, goście...
Mimo śniegu, chłodu, prawdziwej zimy...
Organizatorem przemarszu była Parafia p.w. św. Wojciecha , Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, Miasto i Gmina Szczawnica, MOK i Teatr Amatorski działający przy MOK .

Alina Lelito

https://tarnow.gosc.pl/doc/5271629.Krole-i-krolowe-zdrojowe

W Szczawnicy już po raz siódmy Trzej Mędrcy wraz z orszakiem przemaszerowali do kościoła św. Wojciecha, by pokłonić się Nowonarodzonemu.

Szczawnicki Orszak Trzech Króli wyruszył spod altany w parku Dolnym. Za Mędrcami, doskonale w Szczawnicy znanymi, śpiewając kolędy, szły dzieci ze scholi parafialnej wraz z ks. Grzegorzem, dalej członkowie Akcji Katolickiej, parafianie i goście. Niemal każdy z koroną na głowie kroczył w pięknej scenerii prawdziwej zimy.

Organizatorem przemarszu była parafia pw. św. Wojciecha, szczawnicki oddział Akcji Katolickiej, Miasto i Gmina Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury i teatr amatorski przy nim działający.

Beata Malec-Suwara

Zdjęcia: Alina Lelito


Designed byNet48.pl