Zaproszenie na pielgrzymkę wszystkich członków POAK z rodzinami do Starego Sącza na 18 maja 2019r.

Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej zaprasza wszystkich członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, tak zwyczajnych jak i wspierających, wspólnie z rodzinami na pielgrzymkę międzydiecezjalną do Starego Sącza w sobotę 18 maja 2019 roku.

Pielgrzymką tą rozpoczynają się przygotowania do jubileuszu 25 – lecia istnienia Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej po reaktywacji w 1995 roku. W tym dniu przypada 99 rocznica urodzin naszego Patrona świętego Jana Pawła II.

Tym wydarzeniem rozpocznie się w naszej diecezji peregrynacja obrazu i relikwii świętego Jana Pawła II po Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Peregrynacja zakończy się rok później, w roku jubileuszu, 18 maja 2020, w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II, w parafii błogosławionej Karoliny Kózkówny w Tarnowie.

„Otwórzcie drzwi Chrystusowi”
św. Jan Paweł II

PROGRAM PIELGRZYMKI AKCJI KATOLICKIEJ

DIECEZJI TARNOWSKIEJ
Z UDZIAŁEM ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ I PRZEMYSKIEJ
DO STAREGO SĄCZA – 18.05.2019 r.

930 – Przyjazd i zawiązanie wspólnoty przy Ołtarzu Papieskim.
1010 – Słowo powitania wypowiedziane przez asystenta AK DT ks. dra Jana BARTOSZKA.
1015 – „Jan Paweł II – droga do świętości” wykład Ks. Prałata Sławomira ODERA, postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II.
1100 – Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią JE ks. bpa Andrzeja JEŻA, Pasterza Diecezji Tarnowskiej.
1230 – Agapa.
1315 – Program słowo-muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II.
1345 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
1400 – Zakończenie spotkania. Realizacja własnego programu.

Święty Janie Pawle II – Patronie Akcji Katolickiej w Polsce, módl się za nami.Designed byNet48.pl