Modlitwa za kapłanów

"Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę.” Wielki Czwartek 2019 r.

W tym roku pragniemy kontynuować akcję „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła.

„Dzieło modlitwy za kapłanów polskich, zakonnych i diecezjalnych towarzyszy nam już 10 lat!!! Akcja "Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę" wypływa ze świadomości naszej duchowej kruchości i potrzeby nieustannego powierzania jej Bogu, byśmy byli silni Jego siłą. W tym roku jubileuszowym dla naszego dzieła, w sposób szczególny nasze kapłaństwo chcemy powierzać Maryi. Dlatego zarówno intencja, proponowana modlitwa, a także aż trzy ornaty, które wyszyły Siostry karmelitanki z Orłowa - dla trzech losowo wybranych, biorących udział w akcji parafii, są związane z Maryją.
W tym roku ambitnie zwiększyliśmy ilość przygotowanych intencji do 50 000!!! Tylu kapłanów może zyskać modlitewne wstawiennictwo, jeżeli zaangażujemy nasze wspólnoty i parafie.  Ogromnie zachęcamy w czasie, gdy kapłaństwo staje się celem ataku różnych środowisk, ale także gdy my nadwyrężamy jego obraz swoimi postawami, aby zmobilizować wszelkie siły, by cała Polska modliła się o naszą świętość i duszpasterskie zaangażowanie”.

 

Parafia p.w. św. Wojciecha w Szczawnicy po raz kolejny włączyła się do akcji, która będzie miała miejsce w Wielki Czwartek (18 kwietnia 2019r.). Po Liturgii Wielkiego Czwartku członkowie Akcji Katolickiej będą rozdawać przed kościołem „wizytówki" z imieniem księdza, rokiem jego święceń oraz intencją (tą samą dla wszystkich księży). Osoba, która weźmie intencję tym samym zobowiązuje się do modlitwy za danego księdza przez kolejne 30 dni.

Zachęcamy do podjęcia modlitwy za kapłanów.

Designed byNet48.pl