Jan Paweł II- Boży Świątkarz

18 maja 2019 r. w 99. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i 20 rocznicę pobytu papieża w Starym Sączu Parafialny Oddział Akcji Katolickiej ze Szczawnicy pielgrzymował tamże aby przy ołtarzu papieskim rozpocząć peregrynację relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w parafiach diecezji tarnowskiej.

Mszy Świętej przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Poprzedziła ją konferencja postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego papieża Polaka - ks. prał. Sławomira Odera.

Pregrynacja relikwii i obrazu potrwa cały rok i zakończy się 18 maja 2020 r. w kościele bł. Karoliny w Tarnowie w 25-lecie reaktywacji AK i 100-lecie urodzin papieża Polaka.

W dzień urodzin Ojca Świętego, naszego największego Polaka nie sposób nie być w Starym Sączu, gdzie był kiedyś naszym gościem. Pamiętamy, że Papież był i jest duchowym przewodnikiem dla każdego Polaka, bo jak podkreślał w wykładzie Ks. Prałat Sławomir ODER, postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II, papież nie nauczał, Jan Paweł II wyrabiał dusze. Dlatego też nazwano Go Bożym Świątkarzem.

Święty Janie Pawle II – Patronie Akcji Katolickiej w Polsce, módl się za nami.

Elżbieta Ząbkiewicz

 

Migawki z pielgrzymki międzydiecezjalnej do Starego Sącza w sobotę 18 maja 2019 roku.

Więcej:

http s://tarnow.gosc.pl/doc/5571101.200-parafii-przyjechalo-do-Starego-Sacza-powitac-sw-Jana-Pawla

http://www.ak.diecezja.tarnow.pl/?p=7514
Designed byNet48.pl