Wielki Odpust Tuchowski: 2 lipca 2019

„Maryjo, naucz nas życia w mocy Bożego Ducha” to słowa, które były hasłem tegorocznego odpustu w sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.

We wtorek 2 lipca 2019 roku o godz. 18.30 członkowie POAK uczestniczyli we Mszy Świętej, podczas której modlili się za Kościół Święty i za kapłanów oraz przepraszali za profanacje Eucharystii oraz Najświętszego Sakramentu i obrażanie Matki Bożej, a także za ataki na kapłanów.

O godzinie 18:30 w uroczystej procesji wkroczyli kapłani oraz służba liturgiczna ołtarza, aby celebrować Mszę Świętą pod przewodnictwem ks. dra hab. Ireneusza Stolarczyka. Kazanie wygłosił o. Ryszard Bożek. Zwrócił się on ze szczególną troską do młodych rodziców i małżeństw oczekujących potomstwa, aby poświęcali wiele uwagi i czasu na budowanie relacji we własnych rodzinach, relacji pełnych miłości i ofiarności. Na zakończenie Eucharystii wierni obeszli tuchowską bazylikę w procesji eucharystycznej, którą zakończyli przed cudownym obrazem Matki Bożej Tuchowskiej. Pokłoniwszy się Dobrej Pani, odmówili dziesiątkę różańca świętego w intencji wszystkich pielgrzymów dnia dzisiejszego i zaśpiewali modlitwę Anioł Pański.

Drugi dzień odpustu zakończyliśmy Wieczorem Maryjnym, który poprowadził swym śpiewem Sanktuaryjny Chór Mieszany.


Designed byNet48.pl