Epifania czyli Święto Trzech Króli w Szczawnicy 2020

Nasz szczawnicki VIII Orszak Trzech Króli był w tym roku wyjątkowo liczny. Dopisali i uczestnicy, i prawdziwie malownicza, śnieżna i niezbyt mroźna zima.

Zbiórka miała miejsce o 1115, obok altany Parku Dolnego i tam też wszyscy chętni mogli otrzymać od członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej koronę. Po krótkim wprowadzeniu w istotę święta przez Ks. Grzegorza Gila, Elżbietę Ząbkiewicz i samych Trzech Króli z POAK, orszak ze śpiewem kolęd ruszył ulicami miasta.

Pierwszy postój nastąpił obok DT „Halka” – w pałacu króla Heroda. To jego pierwszego zawiadomili Mędrcy ze Wschodu o narodzinach Bożej Dzieciny. Kolejny przystanek miał miejsce obok zegara przy ul. Zdrojowej.

Na Trzech Króli czekały tam aniołki – dzieci z ochronki ss. Służebniczek NMP na Skałce – które skierowały Mędrców za gwiazdą do szopki, znajdującej się w szczawnickim kościele.
Tam Kacper, Melchior i Baltazar złożyli swoje dary w ofierze Nowonarodzonemu Dzieciątku oraz oddali Mu swój pokłon, a wszyscy wierni, po krótkim koncercie kolęd w wykonaniu parafialnej scholi, mogli uczestniczyć w Mszy św. o godz.1200.

Wyrazy szczerego uznania dla szczawnickiego Oddziału Akcji Katolickiej i Ochronki ss. Służebniczek NMP na Skałce za pięknie, ciekawie i wzruszająco przygotowane wydarzenie.
Alina Lelito

Designed byNet48.pl