Opłatkowe kolędowanie

Nadszedł czas kiedy członkowie POAK w Szczawnicy składali sobie życzenia i dzielili się kruchym opłatkiem, który jest symbolem wielkiej nadziei, pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości.

Miało to miejsce w środowy wieczór 8 stycznia 2020 roku w plebanii szczawnickiej.

Podczas spotkania w uznaniu zasług w dziele budowania Królestwa Bożego w Parafii pw. św. Wojciecha wręczono wyróżnienia Przykładnego Parafianina Paniom Elżbiecie Czai i Michalinie Waligórze.

Pani Elżbieta została wyróżniona listem gratulacyjnym za opiekę nad kaplicą w Parku Dolnym, prowadzenie nabożeństw majowych i różańca w kaplicy, wieloletnią pracę w Parafialnym Zespole Caritas, uczynność w przystrajaniu ołtarzy na Boże Ciało i ofiarowywanie kwiatów do ołtarza w kościele, wieloletnią działalność w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich oraz opiekę nad grobem Ks. Jana Kozioła.

Pani Michalina – za chrześcijańską postawę na co dzień i zaangażowanie w życie Parafii,ofiarną pomoc okazywaną oddziałowi Akcji Katolickiej i innym organizacjom katolickim działającym na terenie parafii przy organizacji różnych uroczystości religijnych, troskę o kapłanów naszej parafii oraz to, jak służy im wsparciem, a także za zaangażowanie w prace podejmowane w parafii oraz za dyskretnie pełnione dzieło miłosierdzia.

Spotkanie było okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju świątecznego podczas którego panowała radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera, gdzie nie zabrakło rozmów i kolęd.

W opłatku uczestniczyli ks. proboszcz Tomasz Kudroń, ks. prałat Franciszek Bondek, siostry ze zgromadzenia SS. Służebniczek NMP NP pw. MB Nieustającej Pomocy oraz wierni członkowie POAK.

Tekst i zdjęcia:E.Z.


Designed byNet48.pl