Media o nas

Przyznano tytuły „Przykładny Parafianin”

„Z Doliny Grajcarka” miesięcznik wiadomości szczawnickich nr317- luty 2019

Podczas spotkania opłatkowego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, które odbyło się 2 stycznia 2019 r. w szczawnickiej plebanii, zostały wręczone przez prezesa POAK Aleksandra Majerczaka wyróżnienia Przykładnego Parafianina dwóm Paniom: siostrze Barbarze Kożuch oraz pani Zofii Gacek. Siostra Barbara została wyróżniona listem gratulacyjnym za ofiarną i systematyczną pomoc okazywaną naszemu oddziałowi Akcji Katolickiej, pracę katechetyczną w ochronce, przedszkolu i szkole, pełne oddania wspomagania rodziców w chrześcijańskim wychowaniu dzieci, troskę o wystrój kościoła oraz wzór modlitwy i oddania Panu Bogu. Pani Zofia została doceniona przez POAK za wytrwałość w modlitwie , eucharystyczną pobożność i umiłowanie Kościoła , a także za życiową skromność i prostotę. Pani Zofia zawsze była aktywna w pomocy szczawnickiemu kościołowi . Od czasów kolejnych proboszczów :ks. M. Matrasa, ks. S. Wacha i ks. F. Bondka dbała o czystość i porządek w szczawnickiej świątyni i przynosiła od ludzi kwiaty do ołtarzy. Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

W spotkaniu opłatkowym oprócz członków POAK uczestniczyli także: ks. proboszcz Tomasz Kudroń, ks. prałat Franciszek Bondek, ks. Waldemar Sosnowski, siostra przełożona Ewa Gunia, laureatka POAK z 2016r., siostra Anna Klisiewicz, pani Helena Salamon z córką. Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich pani Janina Grawi, pani Michalina Waligóra.

AL(Alina Lelito)

Ten, co ostatnią koszulę oddał

Gość Tarnowski 14/2013

ks. Zbigniew Wielgosz

Jego grobowiec nigdy nie jest opuszczony. Zdobią go kwiaty, rozświetlają znicze, otacza modlitwa miejscowych i przyjezdnych.

Archiwum AK Szczawnica Ks. Jan Kozioł – apostoł i społecznik z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Męskiej w Szczawnicy

Więcej…

Przypominamy....

Przegląd Kolbuszowski Kwiecień 2013; Nr 235

6 maja 1894r. – w Kolbuszowej Górnej w rodzinie Michała Kozła i Jadwigi z domu Cebula urodził się ks. Jan Kozioł.

Więcej…

MOK na faceboku o uroczystościach w Lesie Krzemieniny

W 60. rocznicę śmierci pod Prehybą ostatnich małopolskich partyzantów, w Lesie Krzemieniny, przy kamieniu upamiętniającym miejsce ich zamordowania, odbyła się Msza św. za spokój ich duszy i wszystkich Żołnierzy Niezłomnych. Mszę św. sprawował i Słowo Boże wygłosił proboszcz szczawnickiej parafii ks. dr Tomasz Kudroń. 

Więcej…

Trzy kobiety

Trzy kobiety

dodane 2013-01-31 00:15

Ks. Zbigniew Wielgosz

Gość Tarnowski 05/2013 |

Akcja Katolicka w Szczawnicy uhonorowała w Roku Wiary osoby noszące w sercu świat najważniejszych wartości.

Więcej…

Designed byNet48.pl