Ogłoszenia - XXIX Niedziela zwykła - 16 października 2016 r.

  1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200 oraz 1700. Nabożeństwo różańcowe o godz. 1630 a po nim  zmiana Tajemnic Różańcowych.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem; w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką o godz. 1445. Codziennie w dni powszednie, z wyjątkiem soboty, w kościele parafialnym Nabożeństwo Różańcowe będzie o godz. 1700 a następnie, bezpośrednio po nim Msza Święta. W poniedziałek  poprowadzi je XV Róża kobiet MB Ostrobramskiej, we wtorek AK, w środę schola, w czwartek Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w piątek młodzież. W Kaplicy w Parku Dolnym Różaniec również o godz. 1700.
  3. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego zaś we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty – pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za pracowników Służby Zdrowia. W czwartek będzie wspomnienie św. Jana Kantego, zaś w piątek bł. Jakuba Strzemię.
  4. W sobotę, 22 października, w naszej diecezji będziemy obchodzić Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. W tym dniu poza naszą diecezją jest obchodzone liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie to dzień modlitwy za przyczyną naszego Świętego Papieża. Nabożeństwo Różańcowe rozpocznie się o godz. 1600 przy obelisku poświęconemu Janowi Pawłowi II, który znajduje się na przystani flisackiej w Pieninach. Stamtąd wzdłuż Grajcarka udamy się w Procesji Różańcowej wraz z relikwiami Jana Pawła II. W czasie procesji różańcowej prosimy o przewodniczenie modlitwie przedstawicielom następujących grup: tajemnica I - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich; II – Flisacy, III – Młodzież i dzieci, IV - Siostry Zakonne, V – Róże Różańcowe i Związek Podhalan. Teksty rozważań będą do odebrania w zakrystii w środę po Nowennie. Flisaków oraz ich rodziny, członków Związku Podhalan i wszystkich, którzy posiadają stroje regionalne prosimy o ich włożenie na tę uroczystość. Wszystkich prosimy o zabranie świec. Msza Święta po przyjściu do kościoła.
  5. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. który otwiera Tydzień Misyjny w Polsce.
  6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych wraz z Oktawą. Troska o groby i porządek na cmentarzu jest wyrazem naszej wiary i miłości. Zadbajmy również o czystość naszej duszy abyśmy mogli zyskać możliwe odpusty. Pomyślmy o przyjściu z pomocą  naszym zmarłym przez Ofiarę Mszy Świętej, modlitwy i wypominki. Kartki – formularze do wypominków można znaleźć na stoliku z prasą i po wypełnieniu złożyć w zakrystii, w kancelarii lub przekazać któremuś z księży.
  7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: kandydatów na ministrantów w poniedziałek po wieczornej Mszy św. do kościoła; scholę dziecięcą w środę na godz. 16.00; lektorów w środę po wieczornej Mszy św.,  grupę Pomocników Maryi czwartek  na godz. 1630 do biblioteki; Grupę „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
  8. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje ponadto zbiórkę elektrośmieci. Zużyte urządzenia prosimy składać w środę, 19 października, od 800 do 1000 we wskazanym miejscu na parkingu przy kościele. Zachęcamy gorąco do udziału w tej akcji!
  9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Kalendarze Rolnicze na rok 2017 można nabywać w zakrystii.

Designed byNet48.pl