Ogłoszenia - XXX Niedziela zwykła - 23 października 2016 r.

1.Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200 oraz 1700. Nabożeństwo różańcowe o godz. 1630.

2.Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W tym tygodniu przeżywamy w Polsce Tydzień Misyjny. Tradycyjnie: w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem; w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką o godz. 1445. Codziennie w dni powszednie, w kościele parafialnym Nabożeństwo Różańcowe będzie o godz. 1700 a następnie, bezpośrednio po nim  Msza Święta. We wtorek poprowadzi je Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. W Kaplicy w Parku Dolnym Różaniec również o godz. 1700.

3.We wtorek będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, zaś we czwartek św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

4.W środę po Nowennie, w ramach Tygodnia Misyjnego, odprawimy Mszę o ewangelizację ludów. Zapraszamy na nią młodzież i dzieci, zwłaszcza te zaangażowane w akcję kolędników misyjnych.

5.W czwartek wieczorem w naszej świątyni będzie celebrowana Msza Święta wotywna ku czci św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, patrona Parafii, naszej Ojczyzny i Akcji Katolickiej. Jak w każdym miesiącu będziemy modlić się za przyczyną Świętego Patrona za nas i cały naród. Po Mszy Świętej katecheza biblijna dla dorosłych.

6.Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych wraz z Oktawą. Troska o groby i porządek na cmentarzu jest wyrazem naszej wiary i miłości. Zadbajmy również o czystość naszej duszy abyśmy mogli zyskać możliwe odpusty. Pomyślmy o przyjściu z pomocą  naszym zmarłym przez Ofiarę Mszy Świętej, modlitwy i wypominki. Kartki – formularze do wypominków można znaleźć na stoliku z prasą i po wypełnieniu złożyć w zakrystii, w kancelarii lub przekazać któremuś z księży.

7. Dla uczczenia Wszystkich Świętych w poniedziałek, 31 października,  przejdzie ulicami naszego miasta V Korowód Świętych. Jest to inicjatywa Szczawnickiego Oddziału Akcji Katolickiej oraz Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

8.Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: lektorów w środę po wieczornej Mszy św., scholę dziecięcą w czwartek na godz. 1600; grupę Pomocników Maryi czwartek  na godz. 1600 do kościoła; ministrantów w czwartek po wieczornej Mszy św. do kościoła; grupę oazową starszą w czwartek po wieczornej Mszy Świętej do Starej Plebanii a młodszą w piątek po Mszy św. Wieczornej, Grupę Młodzieżową „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy św.

9.Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Kalendarze Rolnicze na rok 2017 można nabywać w zakrystii.

10.Organizowana jest pielgrzymka na św. Krzyż oraz do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie. Zapisy u p. Łukasza Kowalczyka. Wyjazd 29.10.2016 r. Szczegóły w gablocie.

11.W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Janusz Brodowski zam. oś. XX-lecia 3/41, śp. Józefa Salamon zam. ul. Główna 128, śp. Henryk Zachwieja zam. ul. Zawodzie 4, śp. Maria Arendarczyk zam. dawniej przy ul. Szalaya 64. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…

Designed byNet48.pl