Ogłoszenia - XXXI Niedziela zwykła - 30 października 2016 r.

1.Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200 oraz 1700. Nabożeństwo różańcowe o godz. 1630.

2.Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia.

3.Jutro ostatnie październikowe Nabożeństwo Różańcowe będzie po Mszy Świętej wieczornej. Zmiana pory ma związek z V Korowodem Świętych., pod hasłem "Postawić na miłosierdzie", który z inicjatywy Akcji Katolickiej oraz Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy, przejdzie ulicami naszego miasta. Wyruszy on z budynku gimnazjum około godz. 1600. Po przyjściu do kościoła odbędzie się prezentacja wybranych świętych wraz z modlitwą za ich wstawiennictwem, a następnie Msza Święta. Serdecznie zapraszamy do udziału i w miarę możliwości przygotowania odpowiednich przebrań!

4.We wtorek, w Uroczystość Wszystkich Świętych do południa, porządek Mszy Świętych będzie taki  jak w każdą niedzielę. Ostatnia Msza Święta w kościele o godzinie 1200. Po południu, o godz. 1430, odśpiewamy Nieszpory za Zmarłych, a następnie udamy się procesjonalnie na cmentarz. Po kazaniu na cmentarzu będzie tam ostatnia tego dnia Msza Święta – zamiast Mszy Świętej w kościele. Ofiary składane na cmentarzu przeznaczone są – zgodnie z tradycją – na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

5.W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 600, 700 i 900 ze specjalną modlitwą za zmarłych. Po południu Msza Święta na cmentarzu parafialnym o godz. 1500 zaś w kościele po Nowennie do M. B. Nieustającej Pomocy, która rozpocznie się o godz. 1700. Ta Msza Święta będzie połączona z Nieszporami za Zmarłych.

6.W czwartek będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie św. Jana Boromeusza.

7.Kościół usilnie zachęca nas, abyśmy pomagali zmarłym przez modlitwę, Mszę Świętą, Komunię Świętą, wypominki oraz zyskiwanie odpustów. Na stoliku z prasą można znaleźć kartki – formularze do wypominków. Po wypełnieniu należy złożyć je w zakrystii, w kancelarii lub przekazać któremuś z księży. Czytanie tzw. wypominków jednorazowych połączone z modlitwą różańcową przez cały listopad codziennie o godz. 1630 natomiast wypominki całoroczne wraz z modlitwą w każdą niedzielę o godz. 715 i 1015.

8.W dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając nabożnie cmentarz i modląc się za zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. A zatem każdy, kto przyjmie w dniu odpustu Komunię Świętą, wyzbędzie się przywiązania do grzechu, także powszedniego, pomodli się w intencjach Ojca Świętego oraz w intencji zmarłych może zyskać odpust zupełny. Od południa 1 listopada i przez cały Dzień Zaduszny miejscem uprzywilejowanym do uzyskania odpustu pod zwyczajnymi warunkami zamiast cmentarza może być kościół lub kaplica publiczna.

9.W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 700, 1530, 1700. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty: dla dzieci ze szkoły podstawowej - w środę od godz. 1600; dla młodzieży gimnazjalnej - w czwartek od godziny 1600 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele; dla dorosłych w piątek od godz. 1500. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 1000. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godzinie 700.

10.Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę dziecięcą w poniedziałek  na godz. 1545 do gimnazjum;  kandydatów na ministrantów w czwartek po wieczornej Mszy św. do kościoła; grupę oazową młodszą w piątek na godz. 1830;  Grupę Młodzieżową „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy św.; grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 930 do biblioteki.

11.Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Kalendarze Rolnicze na rok 2017 można nabywać w zakrystii.

12.Zespół Regionalny im. Jana Malinowskiego zaprasza na jubileuszowe XVI Zaduszki Szczawnickie, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę o godz. 1815 w Remizie OSP w Szczawnicy.

13.Z inicjatywy Akcji Katolickiej, rozpocznie się niebawem kurs „Opieka nad przewlekle i nieuleczalnie chorym w domu”. Obejmuje on cykl sześciu spotkań, które poprowadzi szczawniczanka P. Anna Węglarz, lekarz medycyny. Skierowany jest on do wszystkich chętnych. Zajęcia będą się odbywać w soboty o godzinie 1530 w Domu Parafialnym. Początek w przyszłą sobotę. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

14.Bezpłatne komputerowe badanie wzroku odbędzie się 2 listopada w przychodni przy ul. Jana Wiktora 17a. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

15.W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Rozalia Malinowska, zam. przy ul. Sopotnickiej 24. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu…

Designed byNet48.pl