Ogłoszenia - XXXII Niedziela zwykła - 6 listopada 2016 r.

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory za zmarłych o godzinie 16.30. W imieniu własnym i Ks. Rektora Andrzeja Michalika serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na cmentarzu z przeznaczeniem na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać!
 2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: we wtorek wieczorem Msza Święta wotywna o Bożym Miłosierdziu; w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką o godz. 14.45. Codziennie Różaniec z wypominkami o godzinie 16.30. Kościół usilnie zachęca nas, abyśmy pomagali zmarłym przez modlitwę. Do 8 listopada nawiedzając nabożnie cmentarz i modląc się za zmarłych można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie w całości kary doczesnej należnej za grzechy.
 3. W środę będziemy obchodzili Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek wspomnienie Św. Leona Wielkiego, w piątek wspomnienie św. Marcina z Tours zaś w sobotę św. Jozafata.
 4. W czwartek wieczorem rozpoczniemy Nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, która będzie połączona z wieczorną Mszą Świętą. Będziemy ją odprawiać do przyszłego piątku, tj. 18 listopada. Na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, w sobotę 19 listopada 2016 roku, w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach zostanie dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W wydarzeniu wezmą udział biskupi, kapłani, osoby konsekrowane oraz wierni świeccy, w tym również przedstawiciele władz. Chcemy uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu i dlatego organizujemy parafialną pielgrzymkę. Koszt, szacowany w granicach kilkudziesięciu złotych, będzie zależny od ilości chętnych. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii, również telefonicznie do przyszłej soboty. Gorąco zachęcamy!
 5. Chrzestnych oraz Rodziców, którzy planują w najbliższym czasie ochrzcić swoje dzieci zapraszamy na katechezę chrzcielną w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
 6. W przyszłą niedzielę nastąpi zamknięcie Drzwi Świętych Roku Miłosierdzia w Diecezji Tarnowskiej oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Odpusty jubileuszowe można jednak zyskiwać w tych samych kościołach do końca roku liturgicznego.
 7. W piątek, 11 listopada, obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się o godzinie 8.30 przy pomniku na miejscu dawnego kościoła. Następnie uczestnicy przejdą uroczyście do kościoła parafialnego, gdzie o godzinie 9.30 rozpocznie się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Szczegółowy program obchodów obejmujący informacje na temat Biegu Niepodległości oraz Konkursu Piosenki Patriotycznej i Religijnej znajduje się na plakatach. W tym dniu Ks. Biskup udzielił dyspensy od postu piątkowego.
 8. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę dziecięcą w środę  na godz. 16.00;  grupę oazową starszą i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich na zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze w środę po Mszy Świętej – obecność obowiązkowa; grupę oazową młodszą i Grupę młodzieżową „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy św.; grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30 do biblioteki.
 9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Kalendarze Rolnicze na rok 2017 można nabywać w zakrystii.
 10. Zespół Regionalny im. Jana Malinowskiego zaprasza na XVI Zaduszki Szczawnickie, które rozpoczną się dzisiaj o godz. 18.15 w Remizie OSP w Szczawnicy.
 11. W ramach pomocy mieszkańcom krajów afrykańskich zachęcamy do włączenia się w akcję „Okulary dla Afryki”. Jeżeli ktoś ma używane okulary korekcyjne bez tzw. cylindrów lub przeciwsłoneczne, prosimy żeby, zamiast je wyrzucać, złożyć je do pudełka znajdującego się na ołtarzu od strony figury Ojca Pio. Akcja trwa do 15 listopada - szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

Designed byNet48.pl