Ogłoszenia - XXXIII Niedziela zwykła - 13 listopada 2016 r.

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory za zmarłych o godzinie 16.30 a następnie Nowenna przed Uroczystością Chrystusa Króla. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj na tacę ofiary na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!
 2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: we wtorek wieczorem Msza Święta wotywna o Bożym Miłosierdziu; w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką o godz. 14.45. Codziennie wypominki o godzinie 16.30, a następnie, do piątku włącznie, Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana i Msza Święta.
 3. W czwartek wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w sobotę bł. Salomei.
 4. W 100 rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza, patrona Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy, okolicznościowa Msza Święta w środę o godz. 9.00.
 5. Na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, w sobotę 19 listopada 2016 roku, w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach zostanie dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Ze względu na warunki atmosferyczne parafialna pielgrzymka uda się wyłącznie na Mszę Świętą o godzinie 12.00. Wyjazd z przystanku pod D. H. „Halka” o godzinie8.30. Koszt, szacowany w granicach kilkudziesięciu złotych, będzie zależny od ilości chętnych. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii, również telefonicznie jeszcze do poniedziałku. Gorąco zachęcamy!
 6. W przyszłą niedzielę na zakończenie roku liturgicznego oraz Jubileuszu Miłosierdzia i Chrztu Polski dokonamy Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
 7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę dziecięcą w środęna godz. 16.00; Akcję Katolicka w środę po wieczornej Mszy Świętej; ministrantów w czwartek po wieczornej Mszy Świętej, grupę Pomocników Maryi w czwartek na godz. 16.00 do biblioteki, Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z Rodzicami w piątek na godzinę 17.00; grupę oazową młodszą oraz Grupę młodzieżową „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
 8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik (będzie dostępny od poniedziałku), Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Kalendarze Rolnicze na rok 2017 można nabywać w zakrystii.
 9. Dziękujemy za włączenie się w akcję „Okulary dla Afryki”. Jeżeli ktoś ma używane okulary korekcyjne bez tzw. cylindrów lub przeciwsłoneczne, prosimy żeby, zamiast je wyrzucać, złożyć je do pudełka znajdującego się na ołtarzu od strony figury Ojca Pio. Akcja trwa do wtorku - szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
 10. Jak co roku pragniemy pomóc w przygotowaniu paczek świątecznych dla polskich rodzin mieszkających na Ukrainie. Potrzebne są słodycze, podstawowe kosmetyki i żywność długoterminowa. Dary można przynosić na plebanię do ks. Tomasza do 25 listopada.
 11. Kolejne zajęcia w ramach kursu „Opieka nad przewlekle i nieuleczalnie chorym w domu”, odbędzie się w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.

Designed byNet48.pl