VI EDYCJA WYPRAW WYTRWALE WZWYŻ

I Ty możesz mieć udane wakacje 2017”

W miesiącach wakacyjnych rusza VI edycja wypraw w bardziej i mniej znane miejsca w Pieninach, Beskidzie Sądeckim, Gorcach i na Słowacji

Podczas każdej wycieczki przewidziana jest Msza Święta.

Każda wyprawa ma swoje przesłanie, intencję.

Dla uczestników organizatorzy przewidują konkursy z nagrodami o tematyce religijnej i regionalnej, a dla najmłodszych dodatkowe niespodzianki w czasie każdej wyprawy.

W góry wychodzimy z doświadczonymi przewodnikami z Pienińskiego Oddziału PTTK, często nowymi przejściami.

Podajemy WSTĘPNY HARMONOGRAM wycieczek. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian ( biorą pod uwagę np. kaprysy aury). Aktualne i szczegółowe informacje będą podawane na bieżąco na stronie www.akszczawnica.pl, www.pttkszczawnica.pl, na afiszach w gablocie przy kościele i w ogłoszeniach parafialnych.

Zakończenie tegorocznych wypraw, planujemy na pierwszego października w Leśnicy przy ognisku, muzyce z finałowym konkursem i loterią dla wszystkich uczestników WW 2017 Szczawnica

    01.07. (sobota) Litmanowa. Msza Święta w sanktuarium w intencji kapłanów posługujących w szczawnickiej parafii i pochodzących ze Szczawnicy.Zbiórka przed D.H. „Halka.” Dla wędrowców o godz. 745

Dla osób, które z różnych względów nie mogą pójść pieszo o godz.10:00. Msza Święta w Litmanowej o godz.1200

02.07. (niedziela) Zapora, Pieniny Spiskie. Msza św. w szczawnickim kościele o godz. 730. Zbiórka o godz. 830 przed D.H. Halka. W programie zwiedzanie zapory, obejrzenie filmu obrazującego zmiany jakie zaszły w okolicy, wędrówka mało uczęszczanymi szlakami. Powrót ok. godz.1700. Prosimy wziąć dowód tożsamości.

09.07. Wiaterny Wierch. Msza św. w szczawnickim kościele o godz.730. Po mszy zbiórka przy dolnej stacji kolei linowej i przez Małe Pieniny przejście do „Chaty Pieniny” w Leśnicy. Dalej przejazd na przełęcz „Toporeckie Sedlo” z którego wyruszamy na Wiaterny Wierch. Schodzimy do Wielkiego Lipnika. Z Wielkiego Lipnika do Leśnicy.Trasa wymagająca.

Prosimy wziąć dowód tożsamości i walutę euro.

16.07. Turbacz. Zbiórka o godz. 700 przed D.H. „ Halka”. Msza św. na polanie Rusnakowej o godz.1100. Zejście do Harklowej obok pensjonatu Pani Akiko - Japonki mieszkającej w Gorcach. Powrót do Szczawnicy ok. 1800.

23.07. Odpust św. Kingi na Górze Zamkowej – Trzy Korony. Zbiórka przed D.H. „Halka” o godz. 1130. Msza św. o godz. 1500. Zejście do Krościenka. Do Szczawnicy powrót autobusem.

30.07. Wyprawa w Małe Pieniny. Rozpoczęcie wyprawy spod DT „Halka” o godz.900. Msza św. o godz.1500 Powrót do Szczawnicy autobusem.

06.08. Wyprawa do Lewoczy. W programie Msza Święta. Wyjazd sprzed D.H. „Halka” o godz. 830

13.08. Wyprawa do Punktu Oporu „Wietrznica”, Lubań, przełęcz Snozka. Wyjazd sprzed D.H. „Halka” o godz.800

21.08. Dzień Ks. Jana Kozioła. Zbiórka na Placu Dietla o godz. 1100. Dalej Średniak – Bereśnik – Bryjarka (ognisko) – kaplica w Parku Dolnym, w której o godz.1600 odbędzie się Msza Święta w intencji Ks. Jana Kozioła i procesja do Jego grobu na cmentarz.

28.08. Wyprawa do Punktu Oporu „Wietrznica”, Lubań, przełęcz Snozka.

04.09.Wyprawa do Sanktuarium w Litmanowej.

Designed byNet48.pl