Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II

Pięć dni  -  tyle trwały radosne przeżycia związane z nawiedzeniem parafii św.Wojciecha w Szczawnicy obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny  i  bł. Jana Pawła II.

Pierwsze trzy dni od środy - 23 X -  do piątku- 25 X wierni poświęcili Rekolekcjom Miłosierdzia Bożego.

W sobotę 26 X główne uroczystości poświęcone były intronizacji Obrazu Jezusa Miłosiernego i powitaniu relikwii oraz Mszy św. pod przewodnictwem ks. biskupa ordynariusza Andrzeja Jeża.

Przez całą noc mieszkańcy parafii szczawnickiej czuwając przed obrazem i relikwiami upraszali o łaski dla siebie, rodzin, sąsiadów, zmarłych i całego świata.

Niedziela- 27 X- to ostatni dzień wielkich przeżyć związanych z nawiedzeniem obrazu oraz relikwii zakończony zawierzeniu parafii Bożemu Miłosierdziu.

My- członkowie Akcji Katolickiej- z radością przygotowując się do spotkania z obrazem Jezusa Miłosiernego oraz relikwiami św. Faustyny i bł. Jana Pawła II, a także w dniu oczekiwania i nawiedzenia zawierzyliśmy Bożemu Miłosierdziu, a podczas liturgicznego pożegnania poczuliśmy smutek, że to już koniec uroczystości, wierząc, że Miłosierdzie Boże jest źródłem nadziei.

Z pieśnią „Jezu ufam Tobie” zakończyliśmy pięciodniowe spotkania ufając w „Miłosierdzie z pokolenia na pokolenie” (ŁK.1,50)

Elżbieta Ząbkiewicz

Designed byNet48.pl